top of page

O NÁS

Jan Dašovský, otec RAF House

Celé to začalo dlouholetým přátelstvím tří lidí. Braňo Fischera a Petra Rajníce, kteří na Slovensku vyrábí naprosto skvělé víno a Honzy Dašovského, který si ho (i je:-)) zamiloval. Odebírali jsme od nich pravidelně, pro vlastní potřebu, pro naše přátele a známé. Kluci se svými víny vyhrávali (a stále vyhrávají) plno světových výstav a jsou v tom opravdu dobří. My jsme, mimo jiné, fanoušky do létání, historie. Máme v Ivančicích modelářské letiště, kde každý rok, v letní sezóně, pořádáme akce spojené s létáním, modelařením. Vybudovali jsme zázemí, koupili londýnský autobus a přebudovali jsme jej na zázemí pro piloty, kteří za námi přiletí na návštěvu a kde máme vybavení i pro řízení letového provozu... sbíráme věci z druhé světové války a plno dalších naprosto bláznivých věcí :)

...to na úvod trošku o nás, o bláznech :)

Napadlo nás, že bychom mohli víno dovézt do Česka a podělit se s přáteli a všemi, co mají rádi skvělé víno.

Vymýšleli jsme obchodní značku, pod kterou by tato vína nesla svoji nezaměnitelnou tvář... “Rajníc a Fischer”... co s tím.. RaF. RAF!! Royal Air Force! Naše sbírka! A nápad byl na světě! Vína RAF wine! ... Navrhnout vlastní etikety, dát jim příběh, ... někde je uskladnit. Začít prodávat.

Ve fázi, kdy bylo vše hotovo, víno u nás ve skladu a přemýšleli jsme, co budeme dělat dál, jsme narazili na to, že se na brněnském výstavišti bude křtít kniha, která je spojena s RAF. Termín byl šibeniční, ale řekli jsme si, že bychom mohli nabídnout víno na tuto krásnou akci. Poznali jsme Honzu Kratochvíla, který je majitelem a tátou Muzea československého exilu. Pustili jsme se do vzájemné spolupráce a tím se i poznali s p. generálem Bočkem. V té době nám vadilo, že jsme měli sice víno ve skladu, eshop, kde jsme se snažili vína prezentovat, ale pro nás to bylo hrozně neosobní. Potřebujeme místo, kde se mohou vína ochutnat, kde se o nich můžeme rozpovídat, kde můžeme ukázat to, že to nejsou jen obyčejná vína, která koupíte kdekoliv jinde. Že jsou to špičková, kvalitní vína s příběhem.

Postupně se myšlenka rozvíjela. Koupili jsme budovu, kterou jsme chtěli jen drobně poupravit. Nakonec, po dvou letech, se téměř celá přebudovala, z původního vzhledu budovy zbylo jen málo.. a přicházely nápady, že dáme do vitrín i sbírku spojenou s druhou světovou válkou a jejich letci. Tramtadadá... všechno je jinak, než si člověk maluje. Jsme maximalisti. To je nám vlastní. Proč mít jen místo kam zajdeme ochutnat víno, otevřeme to pro hosty, když budou mít zájem. Proč tam nenabídnout jídlo, když máme krásnou, vybavenou kuchyni. Proč vlastně nemít otevřeno běžně? A proč tu nepořádat akce, když máme velký sál?

Po osobních darech od pana generála Bočka a po tom celém, jak jsme ho poznali, uzrála myšlenka vzniku Muzea RAF generála Emila Bočka. Bylo to víno, které dalo vzniknout přátelství rytířů vína, rytířů nebes a všech, kteří umožnili vzniku toho, čemu dnes říkáme RAF House.

Vše, co v RAF House děláme je od srdce. Jídlo, pití, personál, muzeum... vše musí být na 100%! Samožrejmě víme, že je to subjektivní a že nic nemůže být dokonalé, ale my uděláme všechno pro to, aby k dokonalosti chybělo jen málo!

Nyní nabízíme restauraci, vinárnu, sklípek, sál.. akce, svatby, narozeniny, školení. Věříme, že vás to bude bavit tak jako nás! Stavte se za námi, ochutnejte něco (ne)tradičního, něco nového, super víno a dejte nám vědět jak se vám to líbí a jak vám chutnalo. Všechno nás zajímá!

A hlavně pamatujte, musíte za námi přijít, bez vás to nedáme. Vy, zákazníci, jste pro nás tím motorem, proč to celé dělat a důvod toho, proč nás to nepřestane bavit.

Všechno má svůj příběh. Dům, lidé, vy, my… napišme společně kapitolu, na kterou budeme rádi vzpomínat... Těšíme se na setkání!

tým RAF House :)

bottom of page